Choď na obsah Choď na menu
 


Tréning pre trénerov.


Si vedúcou/vedúcim Skupiny Mládeže SČK? Alebo sa chceš stať? Tak práve pre Teba tu máme kurz, ktorý Ti poskytne všetky potrebné informácie a vedomosti. 

Cieľom projektu vedúcich skupín je prostredníctvom dvojstupňového kurzu priblížiť mladým ľuďom otázky týkajúce sa vedenia skupín Mládeže SČK. V I. stupni kurzu sa dozvieš potrebné informácie o Medzinárodnom hnutí Červeného kríža/ Červeného polmesiaca, naučíš sa základy práce so skupinou, ako tvoju skupinu úspešne viesť a usmerňovať, motivovať jej členov a veľa iných zaujímavých a užitočných vecí. Neboj sa, všetko si budeš môcť vyskúšať aj v praxi, priamo na kurze.

Po ukončení kurzu dostaneš „domácu úlohu“: zorganizovať ,,Tréningový víkend“ (je určený pre ľudí, ktorí majú záujem byť v Tvojej skupine alebo sú už jej členmi, počas tejto akcie im poskytneš informácie o Medzinárodnom hnutí ČK/ČP, ktoré si sa naučil na našom kurze, a zároveň prostredníctvom rôznych aktivít a hier sa budeš snažiť utužiť a motivovať svoju skupinu. Ak si úspešne zorganizoval ,,Tréningový víkend“ a máš chuť dozvedieť sa viac, máme tu pre Teba II. stupeň kurzu. Dozvieš sa ako plánovať, pripravovať projekty a aktivity, akým spôsobom ich vyhodnotiť, pripraviť si rozpočet,... Naši lektori Ti poskytnú informácie aj o tom ako komunikovať s médiami

 

Zdroj  MládežSČK