Choď na obsah Choď na menu
 


Projekt Evička a deti


Obrázok

Dovoľte, aby sme Vám priblížili výnimočný projekt. „EDI“ neznamená iba výraz, ale niečo, čo každý z nás robí s radosťou. Najdôležitejšou inšpiráciou sú tie malé nádherné stvorenia – deti. Je to projekt, ktorý nás nielen napĺňa, ale dáva nám možnosť vrátiť sa do našich detských čias. Pamätáte si na časy keď ste sa učili viazať šnúrky? Keď ste sa celé dni hrali? Vďaka tomuto projektu sa môžte zahrať znova, ale aj prispieť k tomu, aby sa naši malí škôlkári naučili ako si chrániť svoje zdravie.

Základom projektu je spolupráca medzi materskými školami a Mládežou SČK. Pod formou spolupráce si predstavujeme stretnutia detí predškolského veku s členmi M SČK, pričom stretnutie môžu viesť len vyškolení mládežníci, ktorí sú na stretnutie vopred dobre pripravení.

Stretnutia sú zamerané na zveľaďovanie detského zdravia a psychiky. Našou úlohou je zážitkovou a zábavnou formou odovzdať deťom čo najviac informácií týkajúcich sa prvej pomoci pri jednoduchých zraneniach, darcovstva krvi, naučiť ich reagovať v nezvyčajných situáciách, stimulovať ich ku komunikácii, nadväzovaniu a udržiavaniu dobrých medziľudských vzťahov, viesť ich k humanite, spolupatričnosti, tolerancii a empatii. Keďže detské chápanie je primerané ich veku snažíme sa im spomenuté prvky predložiť prostredníctvom Evičky. Evička je fiktívna kamarátka členov M SČK, ktorá chodí do materskej škôlky, má teda rovnaké vlastnosti, radosti a starosti ako malí škôlkári. Pomocou hier, príbehov a  modelových situácií vedieme deti nielen k osvojovaniu si danej problematiky, ale aj k rozvoju osobnosti. Aby deti neboli vystavené nadmernému stresu, stretnutia sa uskutočňujú priamo v ich škôlke. Počas jedného školského roka, členovia M SČK chodia do škôlky a spolu s deťmi sa venujú jednotlivým témam. Stretnutie vedie koordinátor, ktorý bol vyškolený na kurze EDI, čiže je schopný organizovať stretnutia, viesť svoj team a je pripravený na projekt, ktorému sa chce venovať.

Preto milí priatelia, ak máte radi deti a máte chuť pridajte sa k nám a pomôžte nám rozbehnúť tento projekt všade kde sa len dá. Spoločne prispejeme k tomu, aby deti získali potrebné informácie a zručnosti ohľadom ochrany svojho zdravia. Samozrejme tento projekt nie je len pre deti, je aj pre Vás. Zabavíte sa, spoznáte skvelých ľudí, nadobudnete skúsenosti a zručnosti pri práci s deťmi a spolu urobíme pre nás a pre deti niečo, prečo budeme mať dôvod byť hrdí sami na seba. Tým, ktorí sa tomuto projektu už venujú prajeme veľa úspechov a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

A ak Vás projekt EDI zaujal kontaktujte prosím: Simonu Navarovu simona.navarová@centrum.sk

Alebo Mateja Apacsa :mato15ggg@azet.sk

Obrázok Fotografie s projektu EDI 

 

 

Zdroj  Mládeže SČK